İstanbul Vaka Sayısı

İstanbul vaka sayısı diye baktıgımızda sayının durmadan degiştiğini görmekteyiz. Cnktur olarak biz siz değerli vatadaşlarımızın bu bulaş dan kurtulmak için lütfen sosya mesafenizi koruyunuz ve kendinizi izole ediniz. Türkiye genelinde en büyük risk istanbul da olduğunu unutmamalıyız.cnktur bodrum transfer ve izmir transfer olaraka bütün vatandaşlarımızın kendi ve çevresindeki büyüklerimizin sağliğimı korumak için lütfen sosyal mesafenizi koruyunuz. İstanbul vaka sayısı çok önemli olmadıgı açık ve net. Kendimizin sosyal mesafesi buradaki ana konu bizce.

Bünden itibaren istanbul ve bununla birlikte 30 büyük şehirde belli kurallar getirdi.Artık hiç bir vatadaş maskesiz toplu taşım araçlarına binmeyece,hiç bir vatandaş maskesiz marketlerden alış veriş yapmayacak ve 20 yaş altı sokağa çıkma yasağı ilan edildi.Bu tebirlerin gelme sebebi ise halkımızın sosyal mesafe kuralına uymamasından konulduğu açıklandı.Eger sosyal mesafe kurallarına hala uyulmaz ve korona virüs vaka sayısı düşmez ise genel bir sokağa çıkma yasağı konulacağını açıkladı hükümet.Bu günden itibaren şehirler arası yolculuk özel izine tabi oldu anca cenaze veya tedavi amaçlı seyahet izni valılıklerce veriliyor.Kurallara uymayan vatandaşlara ağır para cezası ve aynı zamanda hapis cezası da verileceğini açıkladılar.Bu günden itibaren yarı sokağa çıkma yasağının bir alt çözümü olarak söyleniyor.Hastalığın bu hızlı yayılımı başka türlü yavaşlamayacağı konusunda genel bir kanı var.

Korona virü vaka tanımları çok farklı.korona virüse yakalandığınızı anlamak biraz zor.İlk olarak boğazda bir ağrı ve kurulukla başlıyor.Akabinde yüksek ateş başlıyor.Bunu fark ettiğinizde acil olarak bir sağlık kuruluşu ile temasa geçmek gerekmekte.Bu süreç de maskenizi takıp ev sakinlerine de bulaştırmadan kendinizi izole etmeniz gerekir.Korona virüsü için daha bir aşı veya bir ilaç bulunamadı.Tedavi süreci şöyle başlıyor.İlk oksijen takviyesi verip hasta takibe alınıyor.Bir süre sonra genel durumuza bakarak size bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirmesi için ilaç veriliyor.Bu takviye de yetersiz kalınırsa yoğun bakım ünitesine alınıp daha yoğun oksijen verilmeye başlanıp süreç takip ediliyor.Hastalıksizin bedeninizde savaşıyor ve bedeniniz korona virüsünü yenmek için bütün gücünü harcıyor.Sonuçta savaşı kazanırsanız taburcu oluyorsunuz.Savaşı kazanamazsanız yapıcak bişey yok denip yine farklı bir biçimde taburcu oluyorsunuz.

İSTANBUL VAKA SAYISI,istanbul korona virüs vaka sayısı,korona virüs vaka sayısı

LÜTFEN EVDE KALIN

BODRUM TRANSFER :https://www.cnktur.com/bodrum-transfer

İZMİR TRANSFER :https://www.cnktur.com/izmir-havalimani-transfer-

çeşme transfer : https://www.cnktur.com/cesme-transfer

alaçatı transfer : https://www.cnktur.com/alacati-transfer

didim transfer : https://www.cnktur.com/didim-transfer